0

Satış Stratejisi İçin Linkedln Sales Navigator

Başarılı bir satış lideri olmak için satış temsilcisi gibi düşünebilmeniz gerekir. Bunu iyi yapmanın bir yolu da günlük olarak ihtiyaç duyulan tüm araç ve teknolojiyi etkili bir şekilde kullanmayı bilmekten geçiyor.

Satış temsilcilerinin kullandığı en önemli araçlardan biri LinkedIn Sales Navigator. LinkedIn içindeki bir üyelik seçeneği olan bu araç, faaliyetleri izleme ve ulaşılabilecek benzer kişileri arama yeteneği sayesinde potansiyel müşteri adaylarına ve hesaplarına ulaşmaya yardımcı oluyor. Sales Navigator hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, sosyal satış amaçları konusunda bundan faydalanmak için satış temsilcilerinizi o kadar iyi motive edebilirsiniz.

Satış temsilcilerinin daha iyi satış rakamları elde etmek için bilmesi gereken bazı LinkedIn Sales Navigator ipuçları;

Sales Navigator filtreleriyle ulaştığınız ve araştırma yapmak için izlediğiniz potansiyel müşteri ve hesapları kaydedin.

LinkedIn Sales Navigator, temsilcilerin kendi bağlantılarında olabilecek bireysel kişileri veya kuruluşları kaydetmelerini sağlar. Bu potansiyel müşteriler daha sonra, onların LinkedIn Sales Navigator haber akışında gösterilecektir. Bunu temsilcilerin New York Times’ı olarak düşün. Birisi terfi ettiğinde veya bir şirketin duyurusu yapıldığında, yönetici organizasyonlarında veya rollerinde meydana gelen herhangi bir büyük değişiklik veya haber hakkında güncel kalabilirler.

Uyarıları türüne göre ayarlayın.

Potansiyel müşterilerin ve hesapların kaydedilmesi kritik bir ilk adım olsa da, satış temsilcileri takibi tetikleyecek uyarıları ayarlayarak bir adım daha ileri alabilir. Örneğin, iş türüne göre bir uyarı ayarlayabilirsiniz; satış temsilcilerinizden birinin yeni bir işi olduğunda Sales Navigator sizi uyaracaktır.

Daha fazla hedeflenmiş potansiyel müşteri bulmak için filtreleri kullanın

Bu, belirli bölgelere veya endüstrilere odaklanan temsilciler için kritik bir ipucudur.

Örneğin, 500 kişiden büyük bir şirkete sahip olan Amerika Birleşik Devletleri’nin batı kıyılarındaki bir teknoloji endüstrisinde çalışan pazarlama direktörlerine odaklanıyorsunuz diyelim. Bu ölçütlere göre filtre uygulayabilirsiniz. Anahtar kelime arama kısmına “pazarlama direktörü” yazın ve coğrafya, endüstri, şirket büyüklüğü veya bölüm büyüklüğü için ayrı ayrı filtreler seçin.

Diğer seçenekler de müşteri adaylarını iş unvanına, rolüne ve hatta eğitim aldığı üniversiteye göre segmentlere ayırmak olabilir. Temsilciler, konuşma başlatıcı olarak üniversiteden söz açarak başlayabilir. Bu durum aynı zamanda kişisel ilişkilerin geliştirilmesinde de yardımcı olur.

Daha fazla ipucu için, LinkedIn Sales Navigator ve LinkedIn Kullanıcı Eğitimi noktasında profesyonel destek almak için bize ulaşabilirsiniz.