0

Perakendeci Artık Planlarını Yaparken Mağaza İçi Verilerini Analiz Ediyor.

Securitas Technology tarafından perakendecilerle buluşturulan yeni yazılım çözümü, mağazadaki herhangi bir kamerayı akıllı hale getirerek, elde edilen verilerin ürün, fiyat, kampanya gibi planlamalara yol gösterecek analizlere dönüşmesini sağlıyor. 

Verinin ‘yeni kral’ olduğu bir dünyada, her gün yüksek miktarda veri üretme kapasitesine sahip olan perakende sektörü de bu gücü satış artışı ve müşteri memnuniyetine çevirmek için dijitalleşme adımlarını hızlandırıyor. Perakendecilerin verimliliklerini artırmalarına yönelik çözümler sunan Securitas Technology de mağaza içi analiz platformlarıyla perakendecilerin müşterilerini daha yakından tanımasına, müşteri davranışlarını ölçerek veriye dayalı aksiyonlar almasına katkı sağlıyor.

Müşteriyi daha iyi tanıma fırsatı 

Perakende mağazalarının çeşitli kampanya ve aksiyon planları yapabilmesi için hangi reyonda ne kadar süre durulduğu, mağazanın ne kadar trafik aldığı, trafik alan bölümlerin yüzde kaçının kadın yüzde kaçının erkek olduğunu bilmek gibi ihtiyaçları olabiliyor. Securitas Technology’nin perakendecilerle buluşturduğu en yeni çözüm de perakende mağazalarında mağaza içi analizlerinin çok daha kolay bir şekilde kurgulanmasını sağlıyor. 3. parti IP veya analog kameraları akıllandırarak yüksek performanslı mağaza içi analizler sunan çözüm, perakendecilerin müşteri davranışını ve satın alma modellerini daha iyi anlamasına yardımcı oluyor. Perakende mağazalarına çok hızlı bir şekilde adapte olarak ziyaretçi verilerini anlamlı hale getiriyor. Böylece bu anlamlı veriler ışığında müşterilerini daha iyi tanıma fırsatı elde eden perakendeciler, pazarlama kampanya ve planlarını buna göre geliştirebiliyorlar.

Mağazaya giren kişi sayısını ölçerek dönüşüm oranı ile mağaza personelinin satış performansını ölçüyor

Securitas Technology Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu, çözümün fiziki mağazaların müşteri etkileşimlerini olabilecek en iyi düzeyde raporlamak üzere tasarlandığını belirterek, “Bu çözüm bir perakende mağazasında konumlandırıldıktan sonra, ziyaretçi sayısından yaş ve cinsiyet kırılımlarına kadar birçok veriyi işleyerek anlamlı çıktılar haline getiriyor. Bunun yanında ‘ısı haritası’ özelliği sayesinde ziyaret yoğunluğu olan reyonları/kategorileri de tespit ederek, perakendecilerin mağaza performansını artırmak için kullanabilecekleri yol haritalarının hazırlanmasında en büyük yardımcı rolünü üstleniyor. Çözüm, analizleriyle perakendecilere yeni ve farklı ürün, fiyat ya da alternatif kampanyalar için yol gösteriyor. Mağazadaki satış personelinin performansının ölçülmesini sağlıyor.” diye konuştu.

Securitas Technology hakkında

Securitas Global, 345 bin çalışanı ile 47 ülkede faaliyet gösteren dünya lideri teknolojilere ve uzmanlığa sahip güvenlik çözümleri iş ortağıdır. 1934 yılında kurulan bu köklü şirketin Merkezi İsveçtir. Securitas Technology, Securitas Global’in tüm dünyada güvenlik teknolojileri sunan şirketidir.

Securitas Technology Türkiye (önceki adı ile Sensormatic), 12 farklı sektörde ihtiyaca özel tasarladığı marka bağımsız çözümlerle öne çıkan güvenlik teknolojileri ve iş zekası çözümleri entegratörüdür. 1994 yılından beri sektör lideri olarak hizmet verir. 300’e yakın uzman çalışanı ve Türkiye’de 16 farklı şehirde bulunan teknik ekibiyle Perakende, Bankacılık-Finans, Ticari-Endüstriyel tesisler, Havacılık, Kamu-Adalet, Enerji, Eğitim, Turizm ve Otelcilik, Sağlık, Spor, Ulaştırma ve Lojistik ve Veri Merkezi alanlarına güvenlik ve operasyonel verimlilik sağlayan teknolojik çözümler sunar.

Securitas Technology Türkiye, güvenlik ve iş zekâsı kategorilerinde çözüm sunar. Güvenlik teknolojileri kategorisinde video izleme, geçiş kontrol, yangın algılama, seslendirme-anons, hırsız ihbar ve elektronik ürün takip çözümleri bulunur. İş zekâsı kategorisinde personel devam takip sistemleri, RFID demirbaş ve envanter yönetimi, gerçek zamanlı lokasyon belirleme, trafik analizi, elektronik fiyat etiketi ve kayıp önleme yönetimi çözümleri yer alır.