0

Dijital Medya Ajansı Nedir?

Dijital ajanslar, potansiyel müşterilerinin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için güçlü stratejiler ve teknolojiler kullanırlar. Reklam panosuna reklam vermek, gazete ve dergi sayfalarına reklam vermek, içerik üretmek gibi. Bu reklam faaliyetlerini gerçekleştirmeye yardımcı olacak olan şirket ise dijital medya ajansı denilen ajanslardır. Dijital medya ajansları çok geniş bir yelpazeye hizmet verir. Tüm bu faaliyetleri yürütmeyi ve kendileriyle çalışmak isteyen markaların talepleri doğrultusunda reklamcılık faaliyetlerini gerçekleştirirler ve her bir marka ile benzersiz ihtiyaca göre uyarlanmış işbirlikleri yaparlar. Bu nedenle bu dijital ajanslar aslında bir çeşit pazarlama faaliyetlerinde de bulunurlar. Bu yüzden dijital pazarlama ajansları da denilebilmektedir.

DİJİTAL MEDYA AJANSI NE İŞ YAPAR VE HİZMETLERİ NELERDİR ?

Dijital ajanslar, reklam ajanslarının yaptığı işleri online ortamda, internet üzerinde yapılan kodlamalar, tasarımlar, üretilen içeriklerle gerçekleştiren bir ajanstır. Dijital ajanslar hedef kitlenizi belirleyip işletmenizi yakından tanıdıktan sonra işletmenizi internette ve sosyal medya da en iyi şekil de temsil edecek içerikler üretirler. Bir dijital ajansın en önemli özelliği ise yaratıcılığıdır. İşinizi, markanızı çevrenize en ilgi çekici, en anlaşılır ve en çarpıcı şekilde  anlatmak, kesinlikle dijital ajanslar için çok önemlidir.

 • Dijital pazarlama ajansları bir markanın öncelikli olarak site kurulumunu gerçekleştirir.Site kurulumunun yapılması için ise ajans içerisinde yazılım ekibinin olması gerekmektedir.
 • Dijital pazarlama ajansları bir markanın kurumsal kimliğini oluşturmayı sağlar. Bu nedenle markaya ait logo tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı, bununla beraber kurumsal renkleri belirler ve markaların kullanacağı yazı fontlarına da karar verirler.
 •  Kartvizit tasarımı, afiş ve broşür tasarımı gibi çalışmaları yaparlar.
 • Markaların hangi hedef kitleye hitap edeceğini tespit eder ve hedef kitleye uygun içerikler hazırlarlar.
 • Paylaşım yapılacak sosyal medya platformları, paylaşımın gün ve saatlerini belirlerler 
 • Dijital medya ajansları rakiplerinizin incelemesini yapar. Rakiplerinizin hangi anahtar kelimeler ile seo çalışmaları yaptığını inceler.
 • SEO çalışmalarındaki hedeflerinizi belirler ve bu çalışmaları yürütürler

Dijital medya ajansının nelere hizmet verdiğini özetlemek gerekirse bunlar;

 • Web Tasarım
 • SEO
 • Google Reklamları
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • Video Hazırlama
 • Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarımı
 • İçerik Pazarlama
 • Dijital strateji 
 • Dijital Ajans İle Çalışmanın Avantajları

DİJİTAL AJANS İLE ÇALIŞMANIN AVANTAJI

Dijital Ajanslar dijital dünya hakkında bilgi ve tecrübe sahibi kişilerin bir araya gelmesi ile oluşmuştur bu sebeple de aslında bir ajans ile çalışarak dijital pazarlama hizmetine odaklanmış emeği ve tecrübeyi satın almış oluyorsunuz. Bir dijital ajans ile çalışmanın sizin için avantajlı yönlerinden biride, sizin ya da ekibinizin hiçbir bilgisinin olmadığı alanlarda size destek sağlayıp erişebileceğiniz farklı uzmanlıkları size sunmalarıdır. Bir ajans ile çalışmak trendleri sizin için takip edip uygulayacağını, markanız için bütçenizin en doğru ve en verimli şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Ajans uzmanları tek bir şirkete veya sektöre bağlı değildir bu da çeşitli sektörler de çalışmış olan dijital pazarlamacılara da erişebileceğiniz anlamına gelir. Dijital ajanslar gerçek uzmanlara sahip olma, eğitme ve yetiştirme avantajına sahiptir. Bu nedenle de bir ajansla birlikte çalıştığınız da farklı alanlarda uzmanlara da sahip olmuş olursunuz aynı zaman da.

 MEDYA AJANSLARI MÜŞTERİLERİ NEREDEN KAZANIR ?

Potansiyel müşteri kazanmanın en kolay ve en etkili yollarından biri referans almaktır. Ancak bu refaransların etkili olması için sosyal medya iletişiminde başarılı şirketlerden gelmesi gerekir. Müşterinizin sosyal medyada sunduğunuz iyi bir hizmete referans vermesini sağlayarak müşterilerinizin dikkatini çekebilirsiniz.

Profesyonel destek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.