0

Büyük Deprem Sonrası İçerik Yapmak İçimden Gelmiyor Diyenler Ne Yapmalı?

Ülkece çok zor bir süreç geçirdik, geçiriyoruz ve malasef geçirmeye de devam edeceğiz. Hiçbir şey bitmiş değil aksine yeni başlıyoruz. Bu nedenle şimdi ayağa kalkmak zorundayız.

İçerik yapmak içimizden gelmedi çünkü insanız. Empatik ve marhametli olan her insanın felaketlere bu tarz tepkiler vermesinin normal olduğunu birçok uzman psikologdan dinledik.

Her şey şimdi başlıyor çünkü afet bölgesindeki insanlarımız için, çocuklarımız için bağış yapmaya, yardım etmeye devam etmeliyiz.

Bu nedenle de işimize çalışmalarımıza geri dönmeliyiz.

Nasıl içerikler ile tekrar başlamalıyız?

Bir marka olarak farkındalık ve fayda sağlama amacımızı asla unutmamalıyız. Bu sebeple işimiz ile ilgili içeriklerin yanında afet sonrası süreçteki bilgilendirici ve yönlendirici içerikleri paylaşmaya da devam etmeliyiz.

Reels yapmayalım mı?

Yapalım elbette ama bir süre dans etmeyelim, müzikleri kullanmayalım. Konuşalım, bilgilendirelim, ürünlerimizi video editler halinde sürece uygun şekilde tanıtalım

Yardımlar nasıl devam etsin?

Satmış olduğunuz ürün/hizmetler için kampanyalar başlatabilirsiniz.

Örneğin; bir psikolojik danışmansanız ayda birkaç afetzede için ücretsiz danışmanlık verebilirsiniz. Veya ürün satan bir işletme olarak satışlarınızın bir kısmı yardımlarınızı sürdürebilirsiniz.

Reklamlar…

Bu süreçte bazı reklamlar çok canımızı sıktı, belki unutuldu belki görmezden gelindi ama sürece çok uygun olmayan reklamlar gördük.

Bu sebeple reklamlarınız mümkün olduğunca satışa odaklı, bilgi odaklı ve daha sürece uygun, sakin ve sessiz olsun.

Rakipleriniz ile işbirliği yapın

Daha çok insana fayda sağlamak amacıyla sizinle aynı işi yapan kişilerle ortak yayınlar, ortak kampanyalar planlayın. Bu sayede yapacağınız yardımların gücü artmış olacak.

Etkileşim ne olacak?

Etkileşimler düştü, daha da düşecek bu çok genel ve normal bir durum. Takipçiler eksilecek. Siz bunlara takılıp afet sonrası bilgilendirmeleri lütfen bırakmayın, gidenler gidebilir.

Unutmayın bir marka olarak en çok siz ses çıkarmalısınız. Zaten birkaç ay sonra biraz reklamla ve içerikle etkileşimleri toparlarız, sorun değil. Yeter ki bu sürecin içinden hep birlikte güçlü çıkalım.

Tekrardan tüm milletimize geçmiş olsun. ❤️‍🩹